Beton architektoniczny - BTB BETONPłyty elewacyjne z betonu architektonicznego

Dzięki rosnącemu zainteresowaniu najlepszych architektów i konstruktorów płyty z betonu architektonicznego znów zyskują uznanie zarówno wśród osób prywatnych, jak i właścicieli biurowców oraz lokali użytkowych. A wszystko za sprawą niezwykłych właściwości betonu, który jak żaden inny materiał sprawdza się w nowoczesnym budownictwie.

Płyty z betonu architektonicznego – zalety materiału

Płyty betonowe elewacyjne są chętnie wybierane przez architektów - są odporne na zmienne czynniki atmosferyczne, takie jak wysokie i niskie temperatury czy opady deszczu, śniegu i gradu. Płyty z betonu architektonicznego są również odporne na działanie wilgoci i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym materiał ten może być dowolnie kształtowany.

Płyty betonowe elewacyjne – naturalne i barwione

Dużą popularnością cieszą się płyty betonowe elewacyjne w naturalnym kolorze betonu, warto też zaznaczyć, że materiał ten może być barwiony w masie w różnych odcieniach szarości, aż do antracytu. Do zalet płyt z betonu architektonicznego zaliczamy również ich mały ciężar (od ok. 11 kg/m2), a także możliwość wyboru płyt porowatych oraz gładkich. Płyty z betonu architektonicznego dają konstruktorom nieograniczone możliwości, stając się jednym z najchętniej wybieranych materiałów XXI wieku.